LAMİNAT PARKEŞerifoğlu Lamine ParkeÇAMSANŞerifoğlu Lamine Parke Afromosia Naturel  2stripKLASİKŞerifoğlu Lamine Parke
LAMİNAT PARKEŞerifoğlu Lamine ParkeÇAMSANŞerifoğlu Lamine Parke Afromosia Naturel  2stripKLASİKŞerifoğlu Lamine Parke

Şerifoğlu Lamine Parke Afromosia Naturel 2strip (61038)

Fiyat : ₺370,00(KDV Dahil)
₺41,11 'den başlayan taksitlerle

Lamine Parke

 

Ahşap... Doğanın bize sunduğu en güzel armağan… Doğallık, çekicilik, sadelik, özgünlük ise ağacın kendine özgü karakterlerinden sadece birkaçı… Peki ya siz, parkenizin hangi karakteri

yansıtmasını tercih edersiniz?

Ahşabın kendine özgü yapısını bozmadan, yüzeyinde yaratılan farklı dokunuşlarla yarattığımız "Lamine Parke Koleksiyon"umuzda, zevkinize ve tarzınıza uygun bir Şerifoğlu imzası ile mutlaka buluşacaksınız.

Kargo Ücreti Müşteriye Aittir.

İzmir Dışı Talepleriniz İçin Lütfen Kargo Fiyatı Sorunuz.Tel:0533 672 59 90

Ahşap 3 katmanın ters açı ile birbirine basınç ve ısı altında yapıştırılması ile elde edilir. Parkenin adını veren, sert ahşaplardan üretilen üst tabaka kalınlığı 3,4 mm’dir ve defa sistre-cila yapılabilmektedir. Alt tabaka, yüzeyde kullanilan ağacin yönüne doğru iğne yaprakli ağaçlardan yapilarak parkenin çalişmasini engellemek icin lamine edilmiştir. Orta tabaka, tam ters yönünde, küçük parçalar dik açi oluşturacak şekilde dengeyi sağlamaktadir. Üst tabaka parkenin üretildiği ağacin asıl görüntüsünü oluşturur. Doğada ömrünü tamamlamiş ağaçların kesilip özel kurutma işlemi   yapıldıktan sonra boyuna lamine edilmesi ile üst tabaka oluşur. Yüzeyde kullanılan cila, 1 kat astar 6 kat Avrupa cila olup, ultraviyole işinlari ile sertleştirilmiş, ezilme ve çizilmelere dayanıklıdır.

 

Ahşap Lamine Parke Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Lamine parke döşendikten sonra en kısa zamanda ortam kullanılmaya başlanmalıdır. Parke yaşayan bir malzemedir; dolayısıyla hava alması, rutubetten ve direkt güneş ışığından korunması gerekmektedir.
Lamine parkelerimiz doğal ve yaşayan malzemelerdir; bu sebeple içinde bulunduğuortamın ısı ve rutubet koşullarından etkilenmektedir. Parke döşenmiş olan mekândaki ısı değerinin 24 ºC'nin üzerinde olmaması ve ortamdaki nem oranının % 45-60 olması tavsiye edilir. Parke döşenen mekânda çok sıcaktan kuru hava oluşursa bu durum insan sağlığına olduğu kadar doğal bir malzeme olan parkeye de zarar verecektir. Bu nedenle kışın nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.


Parke uygulaması yapılan ve kullanılmayan mekânların mutlaka haftada en az iki kere yarım saat kadar havalandırılması ve pencerelerde panjur yoksa parkenin direkt güneş ışığına maruz kalmaması için pencerelerin ışığı engelleyici perde, kâğıt... vs bir malzeme ile kapatılması gereklidir.


Doğal bir malzeme olduğu için, çivili topuklu ayakkabı ile basılmaması önerilir. Koltuk, gardırop, masa, büfe gibi ağır mobilyaların ayaklarında parkelerin çizilmemesi için mutlaka koruyucu keçe kullanılmalı ve ağır mobilyaların sürtünerek yerleri değiştirilmemelidir.

Temizlik sırasında parkenin üzerindeki toz süpürüldükten sonra iyice sıkılmış nemli bir bez ile silinmelidir. Doğal olmayan temizlik malzemeleri, amonyak içeren solventler ve içinde metal parçacıklar bulunan temizlik bezleri kullanılmamalıdır.
 

Direkt olarak su ile temasta bulundurulmamalıdır. (çok ıslak bezle silinmemesi, üzerine su dökülmemesi...) Çiçek saksılarının bulunduğu yerlerde rutubetten dolayı parkede bozulma yaşanabilir.

Saksılar uzun süre parkenin üzerinde kalacak ise, her ne kadar altına plastik su kabı konulsa dahi kabın altına hava almasını sağlamak üzere yaklaşık 20x20 mm ebatlarında iki adet ahşap veya plastik konulmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

Air-condition gibi hava sirkülasyonu sağlayan araçlar kullanılırken nem oranına ve direkt parke üzerine üfleme yapmamasına dikkat edilmelidir. Kapı girişlerinde tozu ve parçacıkları içeriye almayacak iyi bir paspas bulundurulması faydalıdır.

Lekelerin Çıkarılması:

              − Yiyecek, içecek lekelerinde hafif nemli bir bez ile siliniz.

              − Katran, asfalt, yapışkan madde, mürekkep, ruj, karbon, daktilo şerit lekelerini

                 mineral suyuyla temizleyiniz.

Etiketler
Şerifoğlu, Şerifoğlu Lamine, Şerifoğlu Lamine Parke, Şerifoğlu Lamine Parke Afromosia, Şerifoğlu Lamine Parke Afromosia Naturel, Şerifoğlu Lamine Parke Afromosia Naturel 2strip, Şerifoğlu Lamine Parke Afromosia 2strip, Şerifoğlu Lamine Parke Naturel, Şerifoğlu Lamine Parke Naturel 2strip, Şerifoğlu Lamine Parke 2strip, Şerifoğlu Lamine Afromosia, Şerifoğlu Lamine Afromosia Naturel, Şerifoğlu Lamine Afromosia Naturel 2strip, Şerifoğlu Lamine Afromosia 2strip, Şerifoğlu Lamine Naturel, Şerifoğlu Lamine Naturel 2strip, Şerifoğlu Lamine 2strip, Şerifoğlu Parke, Şerifoğlu Parke Afromosia, Şerifoğlu Parke Afromosia Naturel, Şerifoğlu Parke Afromosia Naturel 2strip, Şerifoğlu Parke Afromosia 2strip, Şerifoğlu Parke Naturel, Şerifoğlu Parke Naturel 2strip, Şerifoğlu Parke 2strip, Şerifoğlu Afromosia, Şerifoğlu Afromosia Naturel, Şerifoğlu Afromosia Naturel 2strip, Şerifoğlu Afromosia 2strip, Şerifoğlu Naturel, Şerifoğlu Naturel 2strip, Şerifoğlu 2strip, Lamine, Lamine Parke, Lamine Parke Afromosia, Lamine Parke Afromosia Naturel, Lamine Parke Afromosia Naturel 2strip, Lamine Parke Afromosia 2strip, Lamine Parke Naturel, Lamine Parke Naturel 2strip, Lamine Parke 2strip, Lamine Afromosia, Lamine Afromosia Naturel, Lamine Afromosia Naturel 2strip, Lamine Afromosia 2strip, Lamine Naturel, Lamine Naturel 2strip, Lamine 2strip, Parke, Parke Afromosia, Parke Afromosia Naturel, Parke Afromosia Naturel 2strip, Parke Afromosia 2strip, Parke Naturel, Parke Naturel 2strip, Parke 2strip, Afromosia, Afromosia Naturel, Afromosia Naturel 2strip, Afromosia 2strip, Naturel, Naturel 2strip, 2strip,